BIM nástroje

BIM nástroje

Jaké softwarové nástroje jsou vhodné pro využití BIM v projekční a stavební praxi?

Softwarové nástroje pomáhají naplňovat procesy BIM metodiky (viz přechod na BIM). Cílem BIM spolupráce využívající moderní BIM nástroje je eliminovat ztrátu informací předávaných během jednotlivých etap života stavby. Existuje celá řada různých BIM nástrojů, protože každý účastník procesu výstavby a správy stavby a každá profese pracuje s informacemi o stavbě v BIM databázi jiným způsobem, neboť má jiné pracovní potřeby.
BIM wheel

BIM řešení firmy Autodesk jsou postavena především na projekční sadě Autodesk AEC Collection, která využívá funkcí BIM aplikací Autodesk Revit a AutoCAD Civil 3D, doplněné o koordinační aplikaci Autodesk Navisworks plus další nástroje a web cloud služby Autodesku sdružené v rodině BIM 360. Pro menší a začínající firmy existují cenově dostupná "LT" řešení pro postupný přechod z CAD projektování na BIM - AutoCAD Revit LT Suite.
 


Autodesk BIM 360 je sada řešení založená na web-cloud technologii, zaměřená na sdílení, analýzu a zpracování projekčních dat a jejich plynulý tok od koncepčního návrhu a schvalování, přes projekci až na staveniště. Tyto nástroje byly rozšířeny o simulační aplikace pro mechanické simulace, proudění vzduchu a tepelnou pohodu. Viz přehled nástrojů BIM 360 jako součásti sady Autodesk AEC Collection.

Pro snadné využití BIM dat k účelům správy majetku a provozu budovy lze využít aplikaci BIMForMe.

AEC CollectionRevitCivil3DNavisworksBIM360
 


Pro efektivnější tvorbu BIM projektů splňujících české normy nabízí CAD Studio předpřipravené projekční šablony obsahující potřebná nastavení. Lze rovněž využít rozsáhlé knihovny tisíců RFA rodin pro Revit nabízené ke stažení na portálu CADforum.cz:

Novinky z katalogu CAD FÓRUM

Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.