Aktuality >> Zpráva o stavu využití BIM v infrastrukturních projektech

Zpráva o stavu využití BIM v infrastrukturních projektech

Dodge vydává "The Business Value of BIM for Infrastructure 2017 SmartMarket Report" potvrzující rychlý růst

Aktuality


Americká společnost Dodge Data & Analytics vydává analýzy z oblasti stavebnictví. Její nejnovější zpráva "The Business Value of BIM for Infrastructure 2017 SmartMarket Report" analyzuje výsledky průzkumu využití BIM technologií mezi profesionály z oblasti inženýrských staveb v USA, Velké Británii, Německu a Francii. Zpráva je k dispozici zdarma ke stažení.

Výsledky ukazují, že roste využití BIM v projektech dopravní infrastruktury - projektanti, stavební firmy i zadavatelé potvrzují zvýšené použití BIM, se silnými přínosy pro projekty i jejich ekonomické ukazatele.Hlavní závěry průzkumu:
 
·  Angažovanost firem pro BIM technologie prudce roste, 52 % firem využívajících BIM jej využívá pro nadpoloviční většinu svých projektů, zatímco před pouhými dvěma lety dosahovala tato vysoká úroveň využití pouze 20 %.
 
· Většina (87 procent) BIM uživatelů v této studii odpověděla, že jim použití BIM technologie přináší pozitivní hodnoty, a přitom je většina přesvědčena, že zatím pouze začínají využívat její plný potenciál.
 
· Přestože mnozí respondenti - zejména z Francie, Německa a Británie - jsou ve využívání BIMu releativními nováčky, téměř dvě třetiny z nich (65 procent) věří, že jim využití BIM přináší pozitivní návratnost investic (ROI), a více než čtvrtina z nich (28 procent) odhaduje úroveň ROI na nejméně 25 procent.Infografika:
DodgeReport Infographics (PDF)

 

, Vladimír Michl