Aktuality >> Zkušenosti architektonické kanceláře .team ABJ s BIM řešením

Zkušenosti architektonické kanceláře .team ABJ s BIM řešením

Slovenská firma s 3 oceněními Stavba roku využívá BIM nástroje Autodesk, Arkance Systems a Enscape

AktualitySlovenská architektonická kancelář .team ABJ se sídlem v Šamoríně představuje skupinu 10 mladých i zkušených architektů a stavebních inženýrů věnujících se projektování staveb. Od svého vzniku v roce 1997 vyprojektovala desítky objektů - a z toho hned tři byly oceněny jako 'Stavby roku'.Firma projektuje stavby různého zaměření - od obytných budov, přes občanské budovy až po průmyslové stavby. 'Stavbami roku' se tak pyšní její obytný soubor Parkville, administrativní budova Viessmann a průmyslový areál MEVIS.

Moderní projektování však není jen o samotné architektuře, ale i o kvalitě dokumentace. Proto se .team ABJ rozhodl projektovat v BIM. To umožnilo řešit problémy komplexněji, dopředu odhalovat možné kolizní body a lépe připravit projekt pro výstavbu. Projektování ve 3D navíc zlepšuje komunikaci mezi projektanty a účastníky celé stavby - díky moderním, kvalitně zabezpečeným cloudům je totiž možné projekty sdílet a pracovat na nich odkudkoliv.

Firma .team ABJ pracuje v BIM systému Autodesk Revit s nadstavbou Revit Tools (T4R) od Arkance Systems a integrovaným vizualizačním softwarem Enscape.

Díky těmto novým nástrojům a postupům dokáže architektonická kancelář .team ABJ dokáže oslovit i ty nejnáročnější zákazníky. V současnosti je podle jejích projektů ve výstavbě kancelářská budova Lakeside II v Bratislavě, při Kuchajdě, a pracuje na Fázi III, probíhá rekonstrukce na Hodžově náměstí naproti prezidentskému paláci.
 


Firma má dnes zavedené BIM procesy od prvotního návrhu, přes vizualizace až po finální dokumentaci stavby. A díky tomu si jim daří vytvářet dokumentaci efektivněji, ve vyšší kvalitě, což pomáhá získávat efektivnější zakázky s vyšší přidanou hodnotou.

Viz BIM-ready firmy a viz BIM reference Arkance Systems.

, Ladislav Molnár