Aktuality >> Správa BIM dat pomocí BIM 360 Docs

Správa BIM dat pomocí BIM 360 Docs

Snadné sdílení BIM dokumentů v týmu

Aktuality

Pro dosažení maximálního přínosu procesu BIM je třeba nejen zadávat odpovídající informace do modelu, ale také tyto informace sdílet. Pro sdílení a správu projektových dat existuje celá řada aplikací jako Autodesk A360, BIM 360 Team, Vault, BIM 360 Docs a další. Některé jsou zdarma (A360), jiné placené, ale ty zase oproti verzím zdarma nabízejí řadu funkcí pro pokročilou správu dat.

Relativně nová (uvedena v lednu 2016), ale rychle se rozvíjející aplikace, je cloudová služba BIM 360 Docs. Tato služba je speciálně vyvinutá pro BIM projekty (splňuje britské standardy PAS 1192-2 a PAS 1192-5)  a má celou řadu speciálních nástrojů pro 2D výkresy, 3D modely a další projektové dokumenty. Uživatelé mohou nahrávat, spravovat, připomínkovat a sdílet nejrůznější 2D a 3D typy a formáty projektových dokumentů, výkresů a modelů. Všichni členové projektu mají okamžitý přístup k aktuálním verzím dokumentů, ať už přistupují z internetového prohlížeče, tabletu nebo telefonu, po celou dobu trvání projektu.  Pomocí nastavení práv na úrovni uživatele lze kontrolovat přístupy k citlivým datům.


BIM 360 Docs umožňuje zpracovat různé projektové soubory (modely, výkresy, technické zprávy, videa, fotky, emaily a další) bez ohledu na jejich formát a aplikaci, ve které byly vytvářeny. Soubory lze členit do nezávislé adresářové struktury s individuálním nastavením práv.

Mezi další výhody této služby patří neomezený datový prostor, neomezený počet uživatelů, správa revizí, prohlížení 2D a 3D souborů, poznámkování, notifikace, uživatelské atributy, pokročilá práce s pdf soubory. Podrobnější informace a možnost vyzkoušení služby najde na stránkách BIM 360.


, Václav Statečný