Aktuality >> Rozšířená BIM knihovna dveří společnosti SOLODOOR

Rozšířená BIM knihovna dveří společnosti SOLODOOR

Více než 3GB dat v rozsáhlé knihovně parametrických RFA rodin pro Revit

Aktuality


minulém článku jsme vám představili první verzi parametrické knihovny dveří od firmy SOLODOOR, která je jednou z největších českých firem zabývající se výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní. Daná parametrická knihovna dveří, která byla vytvořena firmou CAD Studio v BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, byla nyní rozšířena o další typy dveří z portfolia firmy SOLODOOR. Jedná se především o komponenty posuvných dveří do pouzdra, tak na zeď ve variantách jednokřídlých, tak i dvoukřídlých.

Dalším typem dveří, které se firma SOLODOOR rozhodla zařadit do své BIM knihovny, jsou otvíravé dveře v zárubni UNICO, o kterých se můžete dočíst více zde. V neposlední řadě naleznete v knihovně i dveře kyvné a dveře se skrytou zárubní.

Celkový objem této parametrické knihovny RFA rodin pro Revit se tak více než zdvojnásobil a představuje důležitý zdroj projekčních dat pro tvorbu vašich BIM modelů staveb. V této knihovně byl zapracován i datový standard - Standard negrafických informací v modelu,  SNIM - od organizace CZBIM. Vytvořená parametrická knihovna prvků, v nejrozšířenějším BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, umožní uživatelům jednoduché a rychlé navrhování stavebních prvků z produktového portfolia společnosti SOLODOOR a.s., s možností široké rozměrové a materiálové variability. Stáhněte si nejnovější verzi knihovny dveří SOLODOOR.

Použití knihovny v Revitu ilustruje videoukázka:

 

Rozsáhlou (3.1GB) BIM knihovnu produktů společnosti SOLODOOR je možné stahovat přímo z cadstudio.cz/download, resp. na cadstudio.cz/getdoc/Solodoor, popř. na portálech www.cadforum.cz, zde na www.bimfo.cz a také přímo v prostředí REVITu, pokud máte nainstalovaný doplněk CADstudio Tools for Revit (Revit Tools). Knihovna RFA rodin je určena pro Revit a Revit LT verze 2018 a vyšší.


, Lukáš Tunka