Společnost PRODIG-TCV s.r.o. působí pod aktuálním názvem na českém trhu od roku 2001. Historie společnosti sahá do roku 1994, kdy zakládající člen a současný ředitel společnosti Miroslav Pařenica začal na trhu působit jako fyzická osoba. V roce 2001 zakládá společnost PRODIG-TCV s.r.o.
V současné době se společnost specializuje na projekci a dodávky technických zařízení budov zejména pro průmysl, administrativní budovy, polyfunkční objekty. Její doménou jsou náročné aplikace těchto zařízení. Má autorizaci komory ČKAIT pro techniku prostředí.
Implementace BIM aplikace Revit
Projektanti společnosti do nedávna používali pro projektování vzduchotechniky, vytápění a zdravotechniky pouze 2D nástroje AutoCADu. Během roku 2017 stále více přemýšleli o 3D modelování a BIM technologii, které jsou žhavými tématy poslední doby, a to i ve spojení s veřejnými zakázkami.
Jak hodnotí implementaci BIMu ing. Milan Pařenica?
Sami jsme cítili potřebu projektovat efektivněji a posunout se v naší praxi kupředu, protože koordinace projektu a změny, které přicházejí, se ve 2D řešily problematicky. Proto jsme se rozhodli dozvědět veškeré informace o BIMu. S tím nám pomohl obchodní zástupce společnosti CAD Studio. Po profesionální prezentaci o technologii BIM, projekční aplikaci Revit a představení vize, jak by se náš projekční tým mohl s touto technologií sžít a efektivně jí používat na našich dalších projektech, jsme se rozhodli pro nákup aplikace Revit a implementaci od společnosti CAD Studio.
Na první polovinu roku 2018 jsme společně vytvořili časový harmonogram implemen¬tace. A pod vedením lektora s dlouholetými zkušenostmi jsme zvládli základní ovládání Revitu a začali si osvojovat i specifické postupy a nástroje Revitu pro projektování technických zařízení budov. Školení již probíhala na předem připravené šabloně s využitím knihovny TZB prvků, vytvořené na míru našim potřebám. To nám umožnilo se rovnou věnovat problematice projektování v Revitu a neřešit nastavování softwaru. V pozdějších fázích implementace jsme se naučili i upravovat a vytvářet vlastní knihovní prvky a začali jsme práci na pilotním projektu.
Důležité pro nás bylo, že jsme během prací na pilotním projektu měli u sebe konzultanta z CAD Studia, který nám pomáhal překoná¬vat problémy, které by nás jinak zbrzdily nebo úplně zastavily. Poradil správný postup, oživil znalosti získané na základním zaškolení, které když nepoužíváte, rychle se zapomenou. A pokud to bylo nutné, specifická řešení a nastavení rovnou doplnil do naší projektové šablony.
S odstupem téměř celého roku mohu z osobní zkušenosti říci, že nejtěžší věc při přechodu na Revit byla zbavit se zažitých zvyklostí z 2D CADu, které se mi zpočátku hodně pletly pod ruce.
Více viz
Prodig-TCV v katalogu BIM-Ready firem a viz
CAD Studio reference.