Aktuality >> Podstatou práce v BIM je dohoda, kdo chce jaká data

Podstatou práce v BIM je dohoda, kdo chce jaká data

V čem spočívá efektivita práce v informačním modelování budov (BIM)

Aktuality

Portál eStav.TV uspořádal diskusi odborníků u kulatého stolu, na téma "V čem spočívá efektivita práce v informačním modelování budov (BIM)". Tvorba správných dat je klíčová ve všech fázích přípravy stavby pro investora i dovnitř projekční firmy, pro realizační fázi stavby a jednou bude klíčová i pro její provozování. Hosty diskuse u kulatého stolu byli Patrik Pokorný, projektant a BIM manažer, Atelier 99, Josef Remeš, projektant a asistent na Fakultě stavební VUT v Brně, a Tomáš Velehradský, majitel projekční kanceláře Ateliér Velehradský. Diskusi moderoval Petr Bohuslávek.

Efektivita práce v BIM nespočívá v sofistikovaném softwaru. Podle hostů debaty jde právě o práci s daty. Účastníci stavby mají společně o podobě a užití dat debatovat. Dohoda je nezbytná zejména v počáteční fázi mezi projektantem a investorem stavby.

Jak daleko je využívání BIM v realizační fázi stavby v prostředí ČR? Jaká je role BIM manažera v projekční firmě? Jak se BIM vyučuje na vysokých školách a co se od studentů předpokládá? Na tyto a další otázky odpovídali hosté tohoto kulatého stolu, jehož záznam si můžete poslechnout ve videu.


estav.tv/v/podstata-prace-v-bim-je-dohoda-kdo-chce-jaka-data-a-jak-je-pripravit/

, Vladimír Michl