Aktuality >> BIM: Příležitost pro výrobce

BIM: Příležitost pro výrobce

BIM technologie jsou příležitostí také pro výrobce stavebních prvků

Aktuality

Nejen projektanti, ale i výrobci TZB zařízení a dalších stavebních prvků mohou vyžít výhod BIM technologií pro přípravu inteligentních knihoven reprezentujících jednotlivé nabízené výrobky. Tyto knihovny následně usnadní projektantům tvorbu projektu včetně zahrnutí potřebných parametrů těchto výrobků.

I proto proběhlo 25. února na lodi Rohan Boat setkání na téma BIM: Příležitost pro výrobce uspořádané českým zastoupením výrobní firmy Reynaers. Reynaers je belgický výrobce řešení pro hliníková okna, dveře, fasády, posuvné systémy, zimní zahrady a slunolamy. Akce byla věnovaná problematice BIM a jejím dopadům na výrobce koncových zařízení a BIM knihovnám systémů Reynaers včetně jejich použití v projektech. Účastníci setkání zastupovali většinou různé české výrobce oken.

Tato problematika vzbudila zájem a dle reakcí je již řada výrobců na BIM připravena a má své výrobky zpracované do BIM knihoven. Některé výrobce tento proces ještě čeká. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po BIM projektech ze strany investorů se taktéž zvyšují požadavky od projektantů směrem k dodavatelům po kvalitně zpracovaných BIM knihovnách - tak jako je má zpracované právě například společnost Reynaers a řada dalších. Společnost CAD Studio je připravena potenciálním zájemcům o BIM knihovny pomoci v podobě realizace, konzultací, nebo dodávky příslušných softwarových BIM nástrojů a jejich zaškolení. Tisíce BIM rodin ke stažení rovněž nabízí knihovna na CADforum.cz.
 

, Martin Slanec

Fotogalerie