Aktuality >> Nová BIM knihovna trapézových plechů CB Profil

Nová BIM knihovna trapézových plechů CB Profil

Volně dostupné knihovní prvky pro Revit

AktualityCB PROFIL a.s. je česká společnost, která působí na trhu ve výrobě trapézových plechů a hraněných profilů od roku 2006. Trapézové plechy jsou vyráběny na míru dle požadavků zákazníka v nové výrobní hale s plně automatizovanou výrobní linkou na profilování plechů. Druhou oblastí je výroba hraněných profilů na nejmodernějších ohraňovacích lisech značky EHT do délky až 6 500 mm a tloušťky 6 mm s automatickým bombírováním, které zaručuje naprostou přesnost ohybu plechu po celé délce.

Vedení společnosti CB Profil vidí budoucnost v nových technologiích a způsobech komunikace se zákazníky. Poskytování knihovních prvků pro software Revit, který je kompletním řešením pro tvorbu BIM projektů staveb, umožní zákazníkům (projekčním kancelářím) výrazné zjednodušení práce nad projektem i výslednou tvorbu kusovníků pro zakázkovou výrobu – a na druhé straně přináší automatizaci přípravy výroby trapézových plechů s minimalizací možné lidské chyby.

Společnost se tak přidala k dalším výrobcům, kteří si uvědomují aktuální potřeby v oblasti projektovaní staveb a čím dál větší rozšiřování BIM technologií v tomto oboru.Ing. Tomáš Fiala, vedoucí technického rozvoje ze společnosti CB Profil a.s., komentuje:

„Rozhodli jsme se investovat do nových BIM technologii – vyhovíme tak požadavkům našich zákazníků a nám to přináší výraznou úsporu lidského času a zvýšení přesnosti při plánování výroby. To nám v budoucnu umožní pružněji reagovat na požadavky zákazníků. Společnost CAD Studio pro nás vypracovala kvalitní BIM knihovní prvky, které jsou volně ke stažení na našich webových stránkách.“

BIM modely vytvořené modely firmou CAD Studio jsou ke stažení společně s 2D DWG/DXF soubory ze stránek CB Profil.


, Pavel Homan