Aktuality >> Koncepční BIM návrh ve FormIt

Koncepční BIM návrh ve FormIt

Zachyťte své nápady kdekoliv zrovna jste

AktualityZvláště v době, kdy řada lidí nemůže pracovat z běžného prostředí, může být přínosné mít po ruce nástroj, kterým můžete kdykoliv zachytit nápady a vytvářet koncepční návrhy hmoty stavby, zasazené do reálného prostředí.

Pro tyto úvodní koncepční studie můžete využít aplikaci Autodesk FormIt. Ta je dostupná pro Apple iPad, pro Windows, nebo pro jakýkoliv web browser podporující 3D grafické prostředí. Díky jejímu propojení na Revit lze váš koncepční návrh variant řešení stavby následně rozpracovat do podrobnějšího BIM projektu.

FormIt také dokáže rychle analyzovat výslednou podlahovou plochu, materiály, energetické nároky a oslunění jednotlivých variant stavby. FormIt také dokáže pracovat s modely ze SketchUp, včetně přímé editace 3D geometrie.

Ukázky práce s touto aplikací se můžete prohlédnout ve videu.

Stručné představení postupu práce:Podrobnější postupy:Základní verze Autodesk FormIt je zdarma, verze Pro je součástí projekční sady AEC Collection.

Viz FormIt

, Vladimír Michl
Nový příspěvek
User avatar
jaromir - 2. 4. 2020 12:55:20
   
Nie je 3D ako 3D
Peknee :DD Ale je zaujimave ze pracovne 3D prostredie je stale v neprirodzenej axonometrii a nie v perspektive, detto v Revite.... Asi ludia v autodesku nevidia svet perspektive a perspektivne ;)

User avatar
Vladimír Michl - 2. 4. 2020 14:49:03
   
RE:Nie je 3D ako 3D
ve FormIt nevím, ale v Revitu lze pracovat/editovat v perspektivě