Aktuality >> Horké téma - digitální stavební řízení a BIM

Horké téma - digitální stavební řízení a BIM

Jak bude fungovat BIM v digitálním stavebním řízení? (ABF - BIM ve stavebnictví 2021)

Aktuality

Cyklus diskuzí ABF "BIM ve stavebnictví 2021" se tentokrát zaměřil na otázky digitalizace stavebního řízení a jeho vztah k BIM. Diskuzní cyklus je určen pro zástupce investorů, projektantů, stavebních dodavatelů a dalších subjektů podílejících se na přípravě i realizaci stavebním procesu a setkávající se s pojmem BIM v teorii i praxi. Odborným garantem diskuzí je Nadace ABF, MPO a ČAS.

Téma diskuze je zaměřeno na otázky kolem digitalizace aktuálně velmi intenzivně rezonují v celé společnosti. Digitalizace a BIM jsou skloňovány a používány i ve slovníku politiků, úředníků, architektů, projektantů, investorů i stavbařů téměř každý den. Diskuzní cyklus je forma, která umožňuje hledání odpovědí na základní otázky, kterými jsou: Co je to BIM? Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? Jak bude fungovat BIM ve stavebním řízení? Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? Je společné datové prostředí opravdu společné?

Účastníky diskuze z 31.5.2021 byli: Jaroslav Nechyba, Ing. Kateřina Vrbová, Ph.D., Mgr. Jiří Čtyřoký, Ph.D., Ing. Patrik Starčevský, Ing. Aleš PoděbradZdroj: ABF Stream

, Martin Slanec