Aktuality >> BIM pomáhá ve společnosti NWT

BIM pomáhá ve společnosti NWT

Jak využívají Autodesk Revit v NWT a.s.

Aktuality

Více než čtvrtstoletí patří NWT a.s. mezi nevýznamnější technologické a inovační firmy České republiky, několik let se řadí také mezi 100 nejlepších českých firem. Jejich vizí je přinášet lidem ty nejnovější světové technologie. O tom vypovídá i samotný název společnosti - New World Technologies.

Není tedy vůbec žádným překvapením, že BIM technologie je jedním z pilířů holdingu. Společnost hledala zkušeného poskytovatele BIM služeb, protože ve využívání této technologie není úplným nováčkem. Jsme rádi, že si jako partnera zvolili nás CAD Studio a můžeme se tak do jisté míry podílet na inovativních projektech holdingu NWT.

Partnerství započalo strategickým plánem dalšího rozvoje BIM technologie v holdingu. Aplikační inženýři CAD Studia s BIM manažery NWT nejprve analyzovali potřeby a cíle. Poté společně stanovili dílčí kroky rozvoje pro zkušené uživatele z divize Pasivní domy, která se zabývá realizací pasivních domů nové generace ALPH. Více o projektech najdete zde na webu BIMfo.cz - BIMfo.cz > BIM-ready firmy > NWT a.s.

V průběhu dalšího vzdělávání se zvýšila úroveň využití programu Autodesk Revit, který je základním nástrojem projekčního týmu. Díky tomuto úsilí bylo možné zlepšit kvalitu práce a automatizovat většinu rutinních procesů.Součástí strategického plánu a prvotní analýzy byla i implementace BIMu do další divize Agro. To jsou specialisté na výstavbu, celkové zařizování a provoz hydroponických produkčních skleníků. Pro divizi Agro je BIM příležitostí, jak se vyhnout zbytečným problémům před zahájením výstavby. Pokud jsou části takto rozsáhlých projektů, jako jsou produkční skleníky, vyvíjeny samostatně, vždy existuje riziko, že dojde k chybě. V konsolidovaném modelu BIM je pravděpodobnost chyby minimální, takže nevznikají žádné další náklady.

Spolupráce je stále v plném běhu a brzy se s vámi podělíme o další informace a zkušenosti., Pavel Homan