Aktuality >> BIM pomáhá ve společnosti Air Technology

BIM pomáhá ve společnosti Air Technology

Průmyslová vzduchotechnika a klimatizace

AktualitySpolečnost Air Technology s.r.o. vyvíjí a vyrábí zařízení techniky prostředí, chlazení a klimatizace pro průmyslové objekty, datová centra, telekomunikace, potravinářství a další obory. Tyto výrobky firma navrhuje pomocí projekčního BIM software Autodesk Revit, konstrukčního software Autodesk Inventor a cloudových nástrojů Autodesk BIM 360 pro týmovou komunikaci a přístup k CAD a BIM datům přímo z místa instalace zařízení.

Softwarové nástroje zde pomáhají redukovat chybovost, nahrazuje rutinní činnosti a výpočty, vytvářejí automatické výkazy a podklady pro výrobu. Cloudové nástroje zefektivňují komunikaci zejména při instalaci technologie u klienta. Montér je schopen online komunikovat s projektantem nad návrhovými 2D a 3D daty a konfrontovat je se skutečným stavem, odhalovat potenciální kolize.

Zkušenosti a přínosy nasazení CAD a BIM nástrojů, implementovaných v Air Technology společností CAD Studio, shrnuje jednatel Petr Polách a další zástupci těchto firem ve videoreportáži:Společnost Air Technology je tak další z firem, kde byla společností CAD Studio implementována BIM technologie pro projektování a realizaci od Autodesku.
 

, Vladimír Michl