Aktuality >> BIM knihovna interiérových dveří společnosti SOLODOOR

BIM knihovna interiérových dveří společnosti SOLODOOR

Rozsáhlá knihovna parametrických RFA rodin pro Revit

AktualityS blížícím se rokem 2022, kdy se Česká republika zavázala zavést BIM mandát pro všechny nadlimitní veřejné zakázky, je kladen čím dál větší tlak na subjekty, které se určitým způsobem podílejí na přípravě a realizaci stavebních zakázek u nás.

Progresivní investoři již pochopili přidanou hodnotu metodiky BIM na svých projektech, především vyzdvihují její transparentnost a srozumitelnost ve fázi návrhu, proto čím dál častěji vyžadují BIM po svých architektech. Ti se díky tomtu tlaku investorů a také díky chystané legislativě snaží pomalu adaptovat na nové inovativní postupy navrhování pomoci metodiky BIM, tak, aby zůstali dlouhodobě konkurenceschopní. Tento adaptační proces má za následek zvyšující poptávku architektů a projektantů po BIM komponentách výrobců, které by byly vyhotoveny podle aktuálně diskutovaných standardů.

Jedním z výrobců, který vyslyšel potřeby projektantů, je i společnost SOLODOOR, která je v současné době jednou z největších českých firem zabývající se výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní.

Díky intenzivnímu vývojovému programu přichází společnost SOLODOOR každoročně s řadou novinek ve svém výrobním programu a řadí se k lídrům na trhu interiérových dveří a zárubní. Součástí inovativních strategií společnosti SOLODOOR je nejen zvyšování kvality dveří a zárubní, ale také snižování dopadů výroby na životní prostředí.

Jako renomovaný dodavatel s dlouholetou tradicí SOLODOOR úspěšně expanduje také na zahraniční trhy. Významnou pozici společnost v současné době zaujímá zejména na trzích střední a východní Evropy. To s sebou nese potřebu nových marketingových postupů a způsobů komunikace s projektanty a BIM je v tomto ideálním nástrojem.

Parametrická knihovna

Společnost CAD Studio vytvořila pro SOLODOOR podrobnou knihovnu dveří aktuálního výrobního programu. V této knihovně byl zapracován i datový standard - Standard negrafických informací v modelu,  SNIM - od organizace CZBIM. Vytvořená parametrická knihovna prvků, v nejrozšířenějším BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, umožní uživatelům jednoduché a rychlé navrhování stavebních prvků z produktového portfolia společnosti SOLODOOR a.s., s možností široké rozměrové a materiálové variability.

Použití knihovny v Revitu ilustruje videoukázka:Rozsáhlou (1.58GB) BIM knihovnu produktů společnosti SOLODOOR je možné stahovat přímo z cadstudio.cz/download, resp. na cadstudio.cz/getdoc/Solodoor, popř. na portálech www.cadforum.cz, zde na www.bimfo.cz a také přímo v prostředí REVITu, pokud máte nainstalovaný doplněk CADstudio Tools for Revit (Revit Tools). Knihovna RFA rodin je určena pro Revit a Revit LT verze 2018 a vyšší.


, Lukáš Tunka