Aktuality >> BIM a CDE nástroje v projektu Smíchov City Jih a Sever

BIM a CDE nástroje v projektu Smíchov City Jih a Sever

Jak společnost CASUA využívá moderní softwarové nástroje

Aktuality

V území projektu Smíchov City Jih a Sever, jehož developerem je Sekyra Group projektuje společnost CASUA hned čtyři velké objekty. U všech využívá výhod 3D projektování a u dvou z nich přímo metodu BIM.
 


Tento BIM proces nám pomáhá dělat naše projekty kvalitnější. Možná by se mohlo zdát, že BIM je jen o použití nějakého jednoho správného software, ale je to mnohem více – je to celý proces a způsob projektování.  Na projektu takto velkého rozsahu musíme využívat mnoho různých typů softwaru. Jako základní software pro tvorbu BIM modelů je to Autodesk Revit. Protože ale žádný software nemůže umět všechno dokonale, tak pro další práci jako jsou koordinace, kontrola kolizí, sloučení velkých IFC modelů celého území a práce s 2D daty apod. byly využity tyto programy: Autodesk Navisworks Manage, Autodesk AutoCAD Plant 3D, Autodesk AutoCAD, BIMcollab ZOOM
 


V BIM procesu nemůže samozřejmě chybět ani použití CDE, které přináší mimo správy a výměny projektových dat i možnost snadné spolupráce pro všechny kooperanty i bez těchto specializovaných desktopových nástrojů. Zde jsme museli využít dva CDE nástroje - Autodesk BIM360 Docs a Dalux BIM Viewer+ a to i proto, že každý z nich má různé přednosti (správa dat vs. práce s modely). 

Jeden z našich modelů si můžete zobrazit zde (vizualizace Enscape):
 

interaktivní 3D scéna


(materiál společnosti CASUA)

, editor