Žebříček nejvyšších budov světa se v posledních letech zásadně změnil. Na prvním místě je budova dokončená v roce 2010 - Burj Khalifa v Dubaji s výškou 828 m. Na druhém místě je Shanghai Tower v Šanghaji dokončená v roce 2015, s výškou 632 m. Na třetí příčce je zatím Makkah Royal Clock Tower o výšce 601m v Mekce, z roku 2012. Čtvrtá pozice patří budově One World Trade Center s 541,3 m, která byla dokončena v roce 2014 v New Yorku.
V nejbližších letech se ale pořadí na těchto předních příčkách změní. V Číně vyrůstají další dvě budovy, které přesahují výšku 600m a měly by být dokončeny do roku 2021. Kdo by byl překvapen, že u těchto budov je využívána BIM technologie? Například v roce 2019 má být dokončena stavba Jeddah Tower (dříve pojmenovaná jako Kingdom Tower) ve městě Džidda v Saudské Arábii, která by měla mít více jak 250 podlaží a s výškou přesahující 1000m se stane nejvyšší budovou na světě. U tohoto BIM projektu byl například vytvořen 3D model technických zařízení budovy a protipožárních systémů v LOD 400 a kompletní koordinace je prováděna v cloudu.
Projekt nejmladšího a druhého nejvyššího mrakodrapu na celém světě, Shanghai Tower, vznikal s pomocí BIM řešení - viz PDF.
Nebo nejvyšší budova na západní polokouli - One World Trade Center, přezdívaná též „Věž svobody“, na které s využitím BIM aplikací spolupracovaly například architektonické, konstrukční a TZB týmy ze společností Skidmore Owings & Merrill LLP, WSP Cantor Seinuk a Jaros, Baum & Bolles.
I u projektu nejvyšší dokončené budovy světa, Burj Khalifa, se používaly aplikace kompatibilní s BIM technologií.
Ale také jiné stavby s nějakým tím „nej“ využívají BIM technologie. Například pro přestavbu Denver International Airport, největšího letiště ve Spojených státech a druhého největšího na světě. Na projektu spolupracovalo celkem 260 firem, mezi kterými bylo potřeba sdílet informace všech disciplín. O to se postaralo 46 kompletních BIM modelů. BIM byl použit nejen na samotné stavby a profese, ale i na terén a podzemní sítě.
I největší asijský kulturní komplex o velikosti 141 000 m2 vzniká pomocím BIM aplikací. Stavba National Kaohsiung Center for the Arts (Wei-Wu-Ying) na Taiwanu byla zahájena v roce 2009 a dokončená má být v letošním roce.
BIM je nasazen také v projektu rozšiřování panamského průplavu. Požadavky dnešní lodní dopravy již podstatně převyšovaly parametry této 102 let staré dopravní stavby. Projekt rozšíření průplavu zdvojnásobí přepravitelnou roční tonáž. Aktuálně je projekt dokončován a otevření je plánováno již tento měsíc.